خوش آمدید

جستجو

تبلیغات

اساسات فزیک

  اساسات فزیک
  مجموعه دانش بشری به دو بخش علوم انسانی و علوم تجربی (ساینس) تقسیم می شود. یکی از مهمترین علوم تجربی علم فزیک است. فزیک علم مطالعه مجموعه قوانین طبیعت است که در برگیرنده تمام پدیده های فزیکی در جهان می باشد. این قوانین می توانند به کمک معادله های ریاضی افاده شوند. علم فزیک در تلاش است که تصویری منسجم از جهان هستی در قالب چند اصل و قانون اساسی ارائه کند.
  طبیعت: مجموعه اشیاء مادی در جهان که حول و حوش ما را احاطه می نماید را طبیعت مینامند.
  زمین: زمین بعد از عطارد و زهره سومین سیاره نظام شمسی است که به دور آفتاب می چرخد. زمین محل زندگی انسانها، نباتات، و سایر موجودات زنده است.
  تئوری علمی: مجموعه ای از مودل ها که برای شرح یک واقعیت خارجی و پیش بینی در تجربه به کار می رود را گویند. فزیکدان هایی را که با تجزیه و تحلیل نتایج تجربی سر و کار دارند و در پی ارائه ای برای شرح آن واقعیات است را فزیکدان نظری یا تئوریسین میگویند.
  روش علمی: دانشمندان برای ارائه تئوری علمی بطور سیستماتیک گام هایی را بر می دارند. برای حل مسأله بصورت علمی، از مطالعات و جمع آوری مواد آغاز می کنند. این عمل اجازه می دهد تا فرضیه مناسب غرض توضیح مطالب انتخاب و بعداً این فرضیه توسط تجربه امتحان شود. دانشمندان با نتیجه گیری و عمومی ساختن آن به پیش بینی و ارائه قاعده و یا قانون می پردازند. میتود علمی دارای هفت مرحله است که در زیر نشان داده شده است.

  مطالعه در مورد مسأله و یا موضوع
   

  پیشنهاد فرضیه در زمینه
   

  آزمایش کردن فرضیه بصورت تجربی
   

  تحلیل ارقام
   

  عمومی ساختن تئوری در چوکات قوانین کشف شده
   

  پیش بینی
   

  کنترول

  این مطلب تا کنون 15 بار بازدید شده است.
  منبع
  برچسب ها : علمی ,ارائه ,تجربی ,فرضیه ,فزیک ,بینی ,عمومی ساختن ,تئوری علمی ,علوم تجربی ,
  اساسات فزیک

تبلیغات


  محل نمایش تبلیغات شما

پربازدیدترین مطالب

آمار

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر